Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach

Klient: Izba Przemysłowo-Handlowa
w Tarnowskich Górach
Zakres: logo, branding

Foto: Mariusz Janus

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach to organizacja gospodarcza zrzeszająca firmy z regionu Górnego Śląska w celu wymiany wiedzy, doświadczeń oraz rozwijania współpracy. Izba zrzesza ponad 120 podmiotów, które we współpracy z samorządem wspierają przedsiębiorczość oraz starają się tworzyć korzystne środowisko współpracy biznesowej.

Rebranding IPH

W ramach współpracy z Izbą przygotowaliśmy nowe logo, którego celem było odświeżenie wizerunku organizacji. Projekt został oparty na kilku symbolicznych elementach, istotnych z punktu widzenia działalności stowarzyszenia takich jak: nazwa, nawiązanie do miasta, handlu oraz przemysłu. Stworzony znak stał się fundamentem nowej identyfikacji.

Symbolika znaku Izby Przemysłowo-Handlowej

Nowy sygnet, będący częścią całego logo, zaprojektowaliśmy w oparciu o charakterystykę Izby oraz symbolikę miasta Tarnowskie Góry.

Kształt znaku oraz zastosowana kolorystyka są jednoznacznym odwołaniem do miejskiej heraldyki (herbu, flagi i barw miasta). Ze względu na to, że Tarnowskie Góry mają bogatą górniczą historię sięgającą początków XVI wieku, wewnątrz zarysu herbowej tarczy umieściliśmy wizerunek pyrlika i żelazka, a więc narzędzi kojarzonych z górnictwem i przemysłem. W centralnej części swoje miejsce ma uproszczone wyobrażenie monety, która jest nawiązaniem do handlu i handlowych aspektów działalności stowarzyszenia.